Sevgililer Gününde Hediye Almak İsteyenlere Burçlara Göre Hediye Fikirleri

9.2.2018 22:10:41 BilgeDede
Sevgililer Gününde Hediye Almak İsteyenlere Burçlara Göre Hediye Fikirleri" title=  

Seveni kadar sevmeyeni de çok olan, bir garip hediye yarışına sokan, bazen de hiç umursanmayan ama hep çok konuşulan o gün geldi çattı. Elbette Sevgililer Günü'nden bahsediyoruz. Aslında kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan Sevgililer Günü zamanla piyasaları canlandıran özel bir güne dönüştü. Adeta bir alışveriş çılgınlığının başlangıcı... 

Aslında günümüzde insanların sevgilerini göstermek için değil gösteriş için birbirlerine hediye almaları pek de şaşırılacak bir durum değil. Hediyeler alınacak, sosyal medya hesaplarında paylaşılacak ve Whatsapp gruplarında konuşulacak. Normalize edilmiş bu durum karşısında duruşunu koruyanlar da var elbette. 

Hediye almaya karar verenlerin ise birçok seçenek çıkıyor karşısına. Özellikle ilişkinin başlarında olanlar için seçim yapmak oldukça zor. Eğer sevgiliniz burcunun özelliklerini taşıyorsa belki ona bizim burç özelliklerine göre önerdiğimiz hediyelerden birini alabilirsiniz...


1. Koç


Koç burçları burçlar kuşağının ilk burcu. Bu nedenle yeni ve yenilikçi olan şeyleri oldukça severler. Maceracı ruhlulardır ve kimsenin sahip olmadığı şeylere sahip olmak isterler. Onlara hediye alırken özgünlük ise ilk kriter olmalıdır. Onların yenilikçi tarafını vurgulayacak son teknolojik özelliklerle donatılmış ve estetik bir kulaklık ilk seçeneğiniz olabilir. İkinci olarak ise risk almayıp üzerinde baş harfinin olduğu zarif bir bileklik tercih edebilirsiniz.


2. Boğa


Boğa burcu bir toprak burcudur ve bu yüzden onlara alınacak hediyenin pratik olması ve devamlılık sağlaması önemlidir. Aynı zamanda lüks ama zarif hediyelerden hoşlanabilirler. Lüks onlar için gösterişi değil sadeliği ve zarifliği ifade eder. Bakımlarına çok özen gösterirler ve bunun için hiçbir masraftan kaçınmazlar. Tüm bu özellikler sonucu 3 farklı hediye seçeneği olabilir. İlki zarif ama değerli taşlarla bezeli zarif bir küpe. İkinci olarak ipek bir pijama takımı. Üçüncü seçenek ise lavanta kokulu bir banyo veya bakım seti olabilir. Ayrıca Sevgililer Günü için seçeceğiniz özel bir çikolata ya da bir şişe şarap da Boğa burçlarını mutlu edebilir.

 


3. İkizler

 


İkizler burçları oldukça sosyal insanlar olurlar. İnsanlarla iletişimlerini ve etkileşimlerini sağlayan her şeyi sevebilirler. Bu yüzden son model bir telefon onlar için iyi bir seçenek olsa da biraz daha romantik düşünerek bir Polaroid kamera alınabilir. Ayrıca vücut dillerini çok kullanan İkizler burçları için bileklikler de iyi bir seçenek olabilir.


4. Yengeç


Yengeç burçları sevgiye ve insanlarla iletişimine özen gösterirler ve önem verirler. Anaç tavırlı yengeç burçları adeta birer ev kuşu olurlar. Oldukça da duygusaldırlar. Bu yüzden şık bir karta ya da kendi ellerinizle hazırladığınız karta yazacağınız güzel birkaç cümle onu çok mutlu etmeye yetecektir. Evde vakit geçirmeyi çok sevdiklerinden seveceği bir yastık ya da ev aksesuarı da iyi birer hediye seçeneği olabilir. Ayrıca ismine özel eşyalar ya da fotoğraf albümü gibi manevi değeri olan şeyleri seveceklerine eminiz.

 

 

5. Aslan


Aslan burçları çoğu kişinin bildiği gibi gösterişli ve pırıltılı şeylerden hoşlansalar da bu asla abartı olarak anlaşılmamalıdır. Ayrıca gelişimlerine ve eğitimlerine çok önem verirler. Eğer ilişkinizin başlarındaysanız ona tarzına uygun bir kolye alabilirsiniz. Ancak uzun zamandır gitmek istedikleri bir kurs veya almak istedikleri bir eğitim varsa satın alarak ona farklı bir sürpriz yapabilirsiniz. Ayrıca Aslan burçları sevildiklerini, onu düşündüğünüzü ve onun için bir şeyler yaptığınızı görmekten çok hoşlanırlar. Bilseler bile bunu davranışlarınızda görmek isterler ve ilgi beklerler. Bu yüzden özel bir akşam yemeği, özel olarak hazırlanmış manevi değeri olan bir hediye de onları mutlu edebilir.


6. Başak


Başak burçlarının kontrol ve temizlik delisi olduğunu bilmeyen yoktur. Sağlıklarına özen gösterirler. Koleksiyon yapmayı severler. Eğer bir hobisi ya da koleksiyonu varsa onun için bulması zor bir parçasını alabilirsiniz. Ayrıca doğal bakım yağları vb. ürünler de onları mutlu edebilir. İş planı yapabilmeleri için kullanışlı ve şık bir defter de aklınızda olması gereken seçenekler arasında.


7. Terazi


terazi-horz Terazi burçları oldukça içine kapanık ve romantik insanlar olurlar. İçgüdülerine çok güvenirler. İlham verici kitapları ve meditasyonu severler. Çok az ama çok önem verdikleri mücevherleri olur. Ayrıca lüks kokuları da severler. Bu yüzden onlar için çok özel bir koku ya da herkesin bilmediği ama ilham verici bir kitap iyi birer seçenek olabilir. İçgüdülerine güvenen insanlar olarak tarot kartları da oldukça ilgi çekici bir hediye. Eğer bütçe kısıtı yoksa değerli bir mücevher de harika bir hediye seçeneği terazi burçları için.


8. Akrep


Akrep tüm burçlar arasından belki de en çekici ve cazibesi en fazla olan burç. Eşsiz ve farklı olmaya çok önem veriyorlar. Onları çoğu zaman tam olarak tanımanız mümkün değildir. Ancak gerçek sevgisini hissettiği kişilere kendilerini açarlar. Bu yüzden onlara hediye seçmek de oldukça zordur. Müzik dinlemeyi severler ve vintage eşyalara oldukça meraklı olurlar. O yüzden alacağınız her türlü vintage eşya ve kıyafet onları mutlu edecektir. Ayrıca sevdiği bir sanatçının konser bileti de iyi bir seçenek olabilir.


9. Yay


Yaylar kendilerini geliştirmeyi, öğrenmeyi ve öğrendiklerini paylaşmayı severler. Aynı zamanda birer doğa tutkunudurlar. Onların keşfetme tutkusuna yardımcı olacak bir sırt çantası, gizli tariflerin olduğu bir yemek kitabı ya da özenle seçilmiş bir roman hediye seçenekleriniz arasında olabilir. Ayrıca yeni şeyler deneyebileceğiniz bir mutfak ya da sanat atölyesine de katılabilirsiniz. Böyle bir etkinliğin Yay burçlarını mutlu edeceğine eminiz.

 

10. Oğlak


Oğlaklar kusursuz eşyaları severler. Bu kesinlikle abartılı ya da pahalı eşyalar anlamında değildir. Onlar için kaliteli ve sade olması yeterlidir. Düz siyah deri bir cüzdan ya da çanta onları mutlu edebilir. Ayrıca ailelerine düşkün olan Oğlak burçları için güzel fotoğraflar koyulmuş şık çerçeveler ya da kendi masasına koyabileceği kişisel aksesuarlar da iyi birer seçenek olacaktır. Eğer sportif bir Oğlak burcuyla birlikteyseniz alacağınız tüm spor aksesuarları ve kıyafetleri onu mutlu edebilir.


11. Kova


Kova burçları bir yandan teknolojiye meraklılardır, diğer yandan ise mistik şeylere düşkün olurlar. Bu yüzden onlar için yeni çıkan her türlü teknolojik alet ilgi çekici olabilir. Ayrıca mumlar ve tütsüler de hoşlarına gidecektir. Oldukça sosyal oldukları için bir konser bileti veya etkinlik daveti de onları mutlu edebilir. Diğer belirgin özellikleri ise garip, ilgi çekici eşyaları sevmeleridir.


12. Balık


Su burcu olan Balık burçları adeta bir rüyada gibi yaşarlar. Büyü ve sihir gibi şeylere inanırlar. Bu nedenler değerli taşların enerjisine de inanırlar. Onlara güçlü etkileri olan doğal taşlardan yapılmış mücevherler alabilirsiniz. Rahatlamalarına yardımcı olmak için ise kısa bir tatil kaçamağı planlayabilirsiniz. Eğer daha manevi değeri olan bir hediye istiyorsanız balık burçlarının duygularına hitap edecek en güzel hediyelerden biri fotoğraf albümleri olabilir. 

 

Kaynak:http://listelist.com/sevgililer-gunu-burca-gore-hediye/


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır