Yüzden Kilo Alma Nasil Saglanir?

12.6.2016 16:23:22 BilgeDede
Yüzden Kilo Alma Nasil Saglanir?" title=  

Estetigin, kilonun, dis görünüsün her insan için ne kadar önemli oldugunu biliriz. Ne kadar yanlis olsa da kilolu insanlara karsi olan antipati çok zayif ve ciliz olan kisilere de maalesef gösterilmektedir. Vücudunuz normal kilosunda olmasina ragmen yüzünüz çok ciliz veya vücudunuz zayifken yüzünüz çok kilolu gözüküyor olabilir. Yüzden kilo alma sorunu yasayan kisiler yaptiklari beslenme diyetleri ve egzersizler sayesinde istedikleri kiloya ulasabilirler. Vücudumuzun alinan bu kilolari nerede kullanacagini tabii ki de bilemiyoruz. Yukarida da bahsettigimiz üzere vücudunuz normal kilosuna ulassa dahi yüzünüz çok ciliz gözükebiliyor. Iste bu nedenle bugünkü makalemizde yüzden kilo alma mümkün müdür, yüzümüzü biraz daha dolgunlastirabilir miyiz bunlara deginecegiz.


 
Yüzden Kilo Almak Mümkün mü?

Sadece yüzden kilo alma mümkündür ancak biraz emek ve zahmet göstermek gereklidir. Size anlatacagimiz egzersizler ve uygulamalar sayesinde isiniz biraz daha kolaylasacak. Öncelikle.. saglikli bir sekilde kilo alabilmek için dengeli ama yüksek kalorili beslenmeye ihtiyaciniz vardir. Bu nedenle makarna, pirinç, ekmek ve patates gibi kalorisi yüksek ve kilo almaya yardimci besinleri ögünlerinizde bulundurmalisiniz. Kilo aldiran dogal yiyecekler konulu makalemizde de belirttigimiz gibi protein, karbonhidrat ve yag kesinlikle beslenme programinizda bulunmalidir. Özellikle tereyagi, findik yagi, zeytinyagi tercihleriniz arasinda olmalidir. Vücudunuza almis oldugunuz kilolari yüzünüze toplamak için, yüzden kilo alma egzersizlerini uygulamaniz gereklidir. 

Yüzden Kilo Alma Egzersizleri

Yüzden kilo almak için en önemli nokta yapilan egzersizlerdir. Yapmaniz gereken egzersiz su sekildedir: Daha dolgun yüz hatlarina sahip olmak için gün içerisinde akliniza geldikçe agzinizdan yanaklariniz sisene kadar nefesi alin. 30 saniye boyunca yanaklariniz sisik bir sekilde bekleyin ve sonrasinda birden degil yavas yavas nefesi birakin. Yüzden kilo alma yapilacak olan beslenme ve egzersizler sayesinde biraz zaman alsa da etkili bir sekilde gerçeklesecektir. Eger beslenmenizde yaptiginiz degisiklikler kilo almaniz için yeterli gelmiyorsa disaridan alacaginiz ek gida destegi ile de bunu saglayabilirsiniz. Vitamin yardimiyla veya supplement ürünler dedigimiz protein tozu, karbonhidrat tozu gibi ek gidalara basvurabilirsiniz. Bu ürünleri ara ögünlerinizde tüketerek kilo alimini hizlandirabilirsiniz.

Bu süreçte saglikli bir kilo alma programi disinda sadece yüzden kilo almak için yapmaniz gereken baska uygulamalar da vardir. Eger beslenme yoluyla aldiginiz kilolarin sadece yüzünüzde etki yapmasini istiyor, yalnizca vücudunuzda toplanmasini istemiyorsaniz o zaman vücudunuz için de egzersiz yapmaniz gerekmekte. Yani yapacaginiz beslenmenizdeki artis ve disaridan alacaginiz ek gida sayesinde vücudunuzda kilo alimi gerçeklesecektir. Vücuda alinan bu kilonun yüze de etki yapabilmesi için önerdigimiz egzersizleri uygulamaniz gereklidir. Ancak ben vücut olarak kilomdan memnunum, vücudumun daha fazla kilo almasini istemiyorum, sadece yüzden kilo almak istiyorum diyorsaniz bunun için kosu, yüzme, bisiklet gibi sporlar yapabilirsiniz. Bu süreci saglikli bir sekilde geçirmek, vücudunuzu toksinlerden arindirmak, vücudun seker dengesini kontrol etmek ve en önemlisi yapacaginiz beslenme artisindan dolayi sagliksiz kilo alimini engellemek için bol bol su tüketmelisiniz. Günde en az 2 litreye yakin su içmeniz önerilmektedir.


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır