Kilo Almak Için Sifali Bitkiler Nelerdir ?

12.6.2016 16:15:03 BilgeDede
Kilo Almak Için Sifali Bitkiler Nelerdir ?" title=  

Insanlarin çogu düzensiz beslenmeden ve baska pek çok sebepten dolayi çogunlukla kilo vermekle ugrassalar da, bazi durumlarda kilo almak için çaba gösteren bireyler de görülebilmektedir. Bu tip bireylerin kilo almaya ihtiyaç duymalarinin pek çok sebebi olabilir. Öncelikle; dis görünüs itibariyle çok zayif olmak estetik açidan gözünüze hos görünmüyor ve kilo alindiginda daha fit ve daha saglikli bir görüntüye sahip olunacagi düsünülüyor olabilir.

 

Bunun disinda ciddi bir saglik problemi geçirdikten sonra vücudunuz iyice performanstan düsmüs, hem kilo olarak hem kas yapisi olarak zayif bir duruma düstügünüz için bünyeyi toparlamak adina kilo alinmak isteniyor olabilir. Yasi ilerlemis bireylere baktigimizda yastan dolayi pek çok hastalik durumundan kaynakli ya da istah kaybindan ötürü kilo kaybettikleri için hem daha saglikli beslenmek hem de beslenme düzeninin yerine gelmesiyle daha saglikli bir beden yapisina sahip olmak için kilo alma istegi olusabilir.

 

Son olarak herhangi bir sporcunun yaptigi spor geregi daha iri yapili olmasi gerekebilmekte ve bu yüzden kilo almayi hedefliyor olabilmektedir. Bu verdigimiz örnekler sadece bu durum için en sik rastlanilan örnekler olur, daha baska sebepler de kisiyi kilo almaya itiyor olabilir. Ancak herkesin bu hedefine ayni basariyla ulasmasi pek mümkün görülememektedir. Çünkü her bireyin kendi metabolizma hizi farklidir ve hizli çalisan metabolizmaya sahip bireyler normal bir bireyden iki kat daha fazla çaba gösterse dahi kilo alim sürecinde çok zorlanacaktir.

 

Hizli metabolizmalarda alinan besin degerleri çok hizli yakildigi için kilo almak çok güç bir hale gelmektedir. Bunun disinda genetik olarak ailede böyle bir sorun yasayan kisinin bulunmasi, otomatikman sizin de etkilenmenize ve kilo alma çabalarinizin basarisiz olmasina yol açabilir. Yüksek kalori içeren bir diyet uyguluyor ya da kilo aldirici tüm besinlerle besleniyor ancak yine de kilo alamiyorsaniz bu durumun kilo alamamanizla yakin bir iliskisi olma ihtimali çok yüksektir. Tam olarak bu noktada, kilo almaniza yardimci olacak daha dogal ürünlerin size çare olabilme potansiyelleri çok daha fazladir. Çünkü kullanacaginiz çogu sifali bitki, hem istahinizi açacak hem de metabolizmanizin daha durgun çalismasini saglayarak kilo alma sürecinizi hizlandiracaktir.Kilo aldirici sifali bitkiler hangileridir?


Kilo aldirici bitkiler söz konusu oldugunda en çok tercih edilen ve en çok ise yarayan bitki türleri ve bu bitki türleriyle yapilacak bir kaç karisimin tarifi su sekildedir;

Kirmizi kantaron


Centiyane kökü

Deve dikeni

Kisa Mahmut

Kimyon tohumu

Turunç kabugu

Enginar yapragi

Nane yapragi

Egir kökü

Melek otu kökü

Mübarek dikeni

Pelin otu

Peygamber çiçegi

 


Öncelikle melek otu kökünden, pelin otundan ve nane yapragindan bir çay kasigi miktarinda alip soguk suya koyduktan sonra bu suyu çok da fazla kaynamayacak sekilde isittiktan sonra içmeniz, kilo alma sürecinizde size çok yardimci olacaktir


Bir diger tarif olan kisa Mahmut bitkisinden, deve dikeni bitkisinden ve kirmizi kantaron bitkisinden de bir çay kasigi miktarinda alip önceden kaynattiginiz suyun içerisine dökerek 10 dakikalik bir süreçle demlenmeye biraktiktan sonra günde 3 sefer tükettiginizde kilo alma çabalariniz daha da kolaylasacaktir.


Son olarak verecegimiz formül Ahmet Maranki’nin kilo aldirici formüllerinden biri olup; malzeme olarak bir çay kasigi miktarinda kina, 250 gram miktarinda siyah kuru üzüm ve bir çay kasigi miktarinda da pelin otu kullanmaniz gerekmektedir. Bu üç malzeme de karistirilip blender’dan geçirilip iyice küçültülür ve 3 litrelik suyun içerisine eklenir. Bu su, yari miktari kaybolacak sekilde kaynatildiktan sonra kaynatilan tencere ocaktan alinip bir tülbent yardimiyla süzülür. Süzülen su baska bir kabin içerisine konularak beklemeye birakilir. Ilk tencerenin içerisinde kalan posalar tekrardan içerisine 3 litre su eklenerek ayni islemlerden geçirilir. Sonuç olarak ilk seferde ve ikinci seferde kaynatilan sular birbirlerine karistirilip üzerine bir miktar da seker eklenerek karisim hazirlanmis olur ve gün içinde özellikle aksam üzeri siklikla içilerek kilo alma sürecine hizlica girilir.

 

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır