Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lozan çıkışı: 'Meydanda kazanır, masada kaybedersiniz'

28.1.2018 13:10:43 BilgeDede
Cumhurbaşkanı Erdoğan  

Tüm Türkiye, toplumdaki birçok kesimin ortak fikirde birleştiği ve gereklilikleriyle ve meşruluğuyla dünyanın gündemine gelen Afrin Operasyonu'nu konuşuyor. Fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lozan'a dair yeni söylemleri gündeme tekrardan 'Lozan hezimet mi yoksa zafer mi' tartışmalarını getirecek gibi görünüyor. 

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin Kocaeli Gençlik Kolları İl Kongresi öncesi şehir meydanında yaptığı açıklamada,''Başbakanımız, bakanlarımız ile Ankara'dan diplomasiyi yürütüyoruz. Rusya ile ABD ile dün İngiltere ile Avrupa'nın değişik ülkeleri ile görüşmeleri yapıyoruz. Çünkü biliyorsunuz uluslararası camiaya eğer kendinizi anlatmazsınız, meydanda kazanırsınız, masada kaybedersiniz. Lozan'da öyle olmadı mı? Kılıçdaroğlu'na sorsan Lozan'da kazandığımızı söyler. Ondan sonra da adaların faturasını AK Partiye kesmeye kalkar. Adaları siz verdiniz siz. Sizin partinizin başında olanlar verdi. Tarihi dosyaları hazırlatıyorum ve Lozan da dahil olmak üzere bunların önüne, milletin önüne bu belgelerle anlatacağız. Görecekler kim nerede neyi vermiş. Öyle yalanlarla, dolanlarla bu milleti aldatamazsınız" ifadelerini kullandı. 


'Mehmetçik İdlib'e de yürüyecek'


Afrin'e düzenlenen operasyon hakkında da açıklamada bulunan Erdoğan şöyle konuştu: ''Millet aynen 15 temmuz gibi şimdi de Afrin’e yürüyor. Gittim, gördüm. Askerimizi gördüm, subaylarımızı gördüm, Allah’ıma hamdettim. Bu sabah itibarıyla 394 terörist etkisiz hale geldi. Ve 20 şehidimiz var. ÖSO ve Mehmetçik olmak üzere. Sınırlarımızı taciz edenler, bu vatana ihanet edenler bedelini ödeyecekler. Bu mücadele kararlı bir mücadele. Fırat Kalkanı’nda ilk örneğini verdik. Şu anda Silahlı Kuvvetlerimiz, Hükümetiz ile el ele bu mücadeleyi yürütüyoruz. Rabbimiz, ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler ancak bilemezsiniz’ buyuruyor. İşte bu müjdeye ulaşırcasına, bu müjdeye kavuşurcasına benim Mehmedim, Mehmetçik’im Afrin’e yürüyor, İdlib’e yürüyecek Allah’ın izniyle.”


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır