Kavaklıoğlu 10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı

10.12.2017 11:28:39 BilgeDede
Kavaklıoğlu 10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı" title=  

Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. 

Bugün Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 69. yıldönümü. Bu vesile ile başta aziz milletimiz olmak üzere tüm dünya milletlerinin İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum.
Tüm insanlığın ortak değerleri üzerine kurulan bu beyanname, ortaya koyduğu evrensel haklar sayesinde dünyanın her köşesindeki milyonlarca insana, onurlu bir yaşam sürme açısından umut ve güvence niteliği taşımaktadır. İnsan haklarının, demokrasinin, hukuk devleti ilkesinin korunması ve ileri götürülmesine yönelik yapılan çalışmalar iktidara geldiğimiz günden bu yana öncelikli hedeflerimiz arasında yer almıştır. 15 yıllık iktidarımız döneminde temel hak ve hürriyetlerin korunması, özgürlük alanlarının genişletilmesi konularında ortaya koymuş olduğumuz çalışmalar, Türkiye'nin uluslararası toplumda çağdaş ve demokratik ülkeler arasındaki yerini güçlendirmiştir. İnsan hakları ve demokratikleşme alanında bölgemiz başta olmak üzere dünya çapında önemli değişikliklerin yaşandığı günümüzde, Türkiye örnek ülkeler arasında yer almaktadır.

Emperyalist güçler tarafından ülkemizin, İslam Dünyasının ve insanlığın başına bela edilmeye çalışılan DEAŞ, FETÖ, PKK, YPG, Boko Haram, El Şebab gibi uluslararası eli kanlı terör örgütleri ve çeteleri işledikleri cinayetler, döktükleri masumların kanıyla insanlığın en büyük düşmanıdır. Devletimiz insanlığın düşmanı olan tüm terör örgütlerine karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir.
Son yıllarda özgürlüklerin beşiği olduğu iddiasında bulunan batı ülkelerinde artan ırkçı söylemler, kültürel baskılar ve insan haklarına karşı işlenen tüm suçları kaygı ile izliyoruz.
Türkiye olarak Filistin’de, Arakan’da, ’Suriye'de, Somali’de Asya’da Avrupa’da Afrika'da mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz.

Medeniyetimiz insan hakları alanında yüzyıllardır Peygamberimiz Hz. Muhammed (AS)'in “Veda Hutbesi", Şeyh Edabali'nin “İnsanı yaştaki devlet yaşasın sözü, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul'un fethi sonrası halka verdiği emanı referans almış ve buna göre adaletin, barışın, özgürlüğün savunucusu olmuştur.
Bu vesile ile aziz milletimiz başta olmak üzere tüm insanlığın İnsan Hakları Günü’nü kutluyor; bu önemli günün, insan haklarına saygı konusundaki duyarlılığın artmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Dedi


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır