Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur, Hem Başkanlığı Hem AK Parti'yi Bıraktı

30.10.2017 17:21:16 BilgeDede
Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur, Hem Başkanlığı Hem AK Parti  
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstifası istediği isimler arasında yer alan  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı  Edip Uğur, basın toplantısında konuştu. Uğur, istifasını açıkladı.

Uğur'un açıklamaları şu şekilde:

"AK PARTİ'DE SİYASET YAPMA İMKANIMIZ KALMADI"


Edip Uğur açıklamasında, "Kendi adıma şunu söylemeliyim. Yolsuzluğunuz yok, FETÖ bağlantınız yok fakat ailenize, evinize kadar ulaşan baskılar, tehdide varan müdaleler var. Bu katlanılacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir.  AK Parti'de siyaset yapma imkanımız ortadan kalkmıştır. Külli iradeye teslim olarak cüzi irademler milletime vefa gösteriyorum, partime ve başkanlık görevime burada veda ediyorum. Vicdan rahatlığı ile bu kararı almış buluyorum. Hepinize, bütün hemşehrilerime, uzun mesai yıllarımda bana destek olan aileme teşekkür ediyorum." diye konuştu.

5 BELEDİYE BAŞKANI İSTİFASINI AÇIKLAMIŞTI

AK Parti'de daha önce istifaları istenen  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Kadir Topbaş,  Düzce Belediye Başkanı  Mehmet Keleş,  Niğde Belediye Başkanı  Faruk Akdoğan,  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı  Recep Altepe ve  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı  Melih Gökçek istifalarını açıklamıştı.

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır