Çiftçilerin Gebe Düve Sevinci

20.10.2017 10:39:41 BilgeDede
Çiftçilerin Gebe Düve Sevinci" title=  

Niğde Süt Üreticileri Birliği tarafından birlik üyelerine ithal gebe düve dağıtılması amacıyla hazırlanan proje kapsamında dağıtılacak olan düveler Almanya’dan Türkiye’ye getirilerek sahiplerine teslim edildi.

 

Niğde Süt Üreticileri Birliği olarak birlik üyelerine ithal gebe düve dağıtılması amacıyla bir proje hazırladıklarını belirten Niğde Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Demirkoparan, “Hazırladığımız proje kapsamında geçtiğimiz günlerde üyelerimiz için getireceğimiz düvelerin seçimi için yurtdışına gittik ve 120 adet gebe düveyi Türkiye’ye getirerek. Birlik üyemiz 14 hak sahibine dağıtımını gerçekleştirdik” dedi.

 

Süt Üreticileri Birliği olarak üyeler için projeler ürettiklerini belirten Başkan Demirkoparan, “Süt Üreticileri Birliği olarak üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda bir proje hazırladık. Başarıyla gerçekleştirdiğimiz proje ile gebe düvelerimizi üyelerimize teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu projede şimdiye kadar 700 ithal Simental ırkı gebe düveyi Niğde’ye getirdik. Üyelerimizden gelen yoğun bir talep var, bu talepler doğrultusunda önümüzdeki süreçte ise 380 adet daha düve getirmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır