Vekil Kavaklıoğlu'ndan Çiftçilere Müjde!

21.8.2017 11:40:31 BilgeDede
Vekil Kavaklıoğlu  
AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı  Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Hükümet tarafından çiftçiye mazot ve gübre desteği verileceğinin müjdesini verdi.

Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, “Üreticilerimize “Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli” kapsamında mazot ve gübre desteği olarak: Patates üreticilerimize dekar başına 21 lira, buğday, arpa, çavdar, yulaf için dekar başına 17 lira, nohut, mercimek, kuru fasulye için dekar başına 15 lira, kuru soğan 13 lira, nadas için de 5 liralık destek verilecek.” Dedi.

Milletvekili Kavaklıoğlu yaptı açıklamada şunları söyledi; “Organik Tarım üretimi yapan üreticilerimize dekara 10 – 100 lira, arıcılarımıza kovan başına 10 lira destek sağlanacak. İyi Tarım Uygulamaları desteklemesi kapsamında meyve ve sebze üreticilerimiz için ürün kategorisine göre dekara 10-150 lira destek verilecek. Su kısıtı olan bölgelerde nohut, mercimek üreten çiftçilerimize fark ödemesine ilave yüzde 50 destek ödenecek.

Küçük ve büyükbaş hayvan üreticilerimize yönelik desteklemeler artırıldı. Çiğ süt üretimi yapan üreticilerimize desteklemeleri devam edecek. Çoban istihdamı desteği devam edecek. Arıcılarımıza, arılı kovan başına 10 lira, ana arı için 15 lira, damızlık ana arı için ise 40 lira destek verilecek. Aşılı ve küpeli hayvanlara yönelik verilen destekte artış sağlandı. Damızlık hayvan üreticilerimize yönelik desteklemeler devam edecek.

Sertifikalı patates tohumu kullanan üreticimize dekara 80 lira, çavdarda 6 lira, arpa, buğday için 8,5 lira, kuru fasulye, mercimek, nohutta 20 lira destek verilecek. Çiftçilerimize yapılan bu destekler 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Ak Parti’miz ve Ak Hükümetleri tarımsal ve hayvansal üretimi desteklemeye devam ediyor. Niğdeli çiftçilerimizin ve üreticilerimizin yanında her zaman yer almaya devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun.” 

SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır