15 Temmuz 2016 Destanı

15.7.2017 11:16:25 BilgeDede
15 Temmuz 2016 Destanı" title=  

Türkiye'nin demokrasi tarihinde "Artık yeter! Söz milletindir" sloganı, hem olayın başlangıcını, hem de bitmeyen bir özlemi ifade eder.
İlk kez tek dereceli ve serbest genel seçimlerin yapıldığı 14 Mayıs 1950'de, Demokrat Parti'nin sloganı "Artık yeter! Söz milletindir" şeklindeydi. Bu seçimlerin sonucu tek parti iktidarına milletin "Yeter" demesi ile noktalandı. Teoride ise artık söz milletin oluyordu.
Ne var ki gerçekte söz, milletten başka hemen herkesteydi. Öncelikle vesayetçi kurumlar ya da "Derin Devlet" asıl söz sahipleriydiler. İşin özünde ise bunların üzerinde de ittifakımızın patronu Amerika Birleşik Devletleri vardı.
Bu gerçeği askeri darbelerle, anayasa krizleri ile öğrenirken, bir yandan da ABD'nin müttefiki değil uydusu olduğumuzun farkına varıyorduk. Yıllarımız böylece geçti. Ve derken 15 Temmuz 2016'daki darbe teşebbüsü demokrasi tarihimize giriverdi.
15 Temmuz öylesine önemli bir dönüm noktasıdır ki... 1950'de hayal edilen ama bir türlü gerçek olamayan "Artık yeter! Söz milletindir" sloganı, bir anda gerçeğe dönüşmüştür. İç ve dış teşviklerle darbe yapmayı tasarlayan o hainlere ve arkalarındaki tüm güçlere Türk halkı "Artık yeter" demiştir.
Evet... Artık hepimiz "Yeter" diyoruz. Çoğulcu ve özgürlükçü demokrasinin belirlediği yönetimlerin üzerinde ne bir iç ne de bir dış güç egemenlik iddia edemez. Türkiye kimsenin uydusu değildir. Artık söz gerçekten milletindir. Bunu 15 Temmuz gecesi canlarını feda ederek kendilerini tankların altına, kurşunların önüne atan "Millet" gerçekleştirmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dönük saplantıları yüzünden bu olayın çapını göremeyenlere sadece acımak gerekir. 15 Temmuz'da içine girdiğimiz süreç "Yeni Türkiye"nin hâkim çizgisinin de başlangıcıdır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin bekasına kast edenler, Türkiye Cumhuriyeti'nin altını oymaya çalışan hainler bundan 1 yıl önce 15 Temmuz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıkları ile ezilmişlerdir. Gelecekte de devletimizi alaşağı edebileceğini düşününler gereken dersi alacaktır.
* 15 Temmuz şehitlerimiz vatanı korumak için 1 yıl önce bugün sokaklara dökülmüş ve canlarını feda etmişlerdir. Aziz 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.
* Bir yıl önce bugün Halk sokaklara döküldü; namluların, tüfeklerin, kurşunların karşısına çıktı ve Türkiye Cumhuriyetini hainlere yem etmedi! 15 Temmuz şehitlerimize ve gazilerimize minnettarız. Dualarımız onlarla...
* Hainlere göz açtırmayan Türk milleti bugün şehitlerini anarak, demokrasi nöbetini sürdürmektedir.

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, 
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır."

15 Temmuz 2016’da Ülkemiz eşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte hain bir saldırıya maruz kalmıştır. Düşmanın harp sahasında bile yapmadığı yapamadığını Fetö Terör Örgütü mensubu alçaklar tarafından aziz Milletimize reva görmüştür.
Tankın, topun, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına sadece ve sadece imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilen aziz milletimiz 
büyük bir cesaret ve kahramanlıkla hain darbe girişime karşı koymuştur.

Milletimiz Allahû Ekber nidalarıyla 15 Temmuz gecesinin karanlığını aydınlığa çevirmiştir. Dünya tarihinde bir ilki yaşatarak darbeci hainlere Milletimiz darbe yapmıştır. 
Gözü dönmüş hainler milletimizin üzerine alçakça ateş etmişler, Milli İradenin yegâne temsil yeri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizi Cumhurbaşkanlığı Külliye’mizi dahi bombalamışlardır.

Millet olarak bu tür hain saldırıları hep birlik ve beraberlik ile karşı koyduk. Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, sıradan bir toprak parçası değildir. Bu toprakları Vatan yapmak için uğruna nice şehitler vermiştir.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar ve bir kez daha bayrağımıza asil rengini kazandırdılar. Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.

Niğde’mizin yiğit evlatları, Fetöcü hainlere karşı meydanlara çıkarak darbenin seyrini değiştirmiştir. Şehidimiz Ömer Halisdemir darbeci Semih Terzi’yi öldürerek darbenin seyrini değiştirmiştir.

Bu vesileyle 15 Temmuz’un tüm şehitlerine Cenab-ı Allah’tan rahmet, Gazilerine minnet ve şükranlarımızın yanında acil şifalar diliyoruz. O gece meydanlara inmiş, inmeyi istemiş, kalben de olsa bu ihanete karşı durmuş bütün vatandaşlarımıza, bu kahramanlık destanına ortak oldukları ve ülkelerine sahip çıktıkları için teşekkür ediyor, aziz milletimizi en derin sevgi ve saygılarımızla selamlıyoruz.

 


7'den 70'e İmanlı Türk Milletinin cesareti ile engellenen; aklını ve onurunu satmış hainlerin kanlı darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlarımızı rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.
#15TemmuzuUnutmaUnutturma


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır