Davanin Sahibi Hak'tir

1.6.2016 16:25:10 BilgeDede
Davanin Sahibi Hak  
30 Haziran sabahinda Misir’a yeni bir günes doguyor. Müslümanlarin içinde filizlenen umutlar simdi yeniden yesermenin umudunu tasiyor. Zorbaligin, baskinin, zulmün, zalimin karsisinda Elif gibi dimdik duran bir lider seçiliyor. Yeseren dallardan salkim salkim meyveye duruyor, umutlar.

 

Derde deva, gönle sifa, duygulara tercüman olacak, adeta Misir’i yeniden saha kaldiracak bir sultani agirliyor sokaklar.

Bismillah diyerek çikiyor kutlu davasinin yolculuguna, Muhammed Mursi. Hayra kosacak her bir adiminda önüne setler döseniyor, aldirmiyor.

Çünkü zalimlerin karsisinda dik durusunun gücünü mazlumlarin duasindan aliyor.

Davasi için çiktigi yolun engebelerine takilmiyor.

Çünkü biliyor, ‘’Allah var gam yok!’’

Gazze’de, Filistin’de, Somali’de, Arakan’da, Suriye’de kahir düserken analarin yüreklerine durmuyor, Muhammed Mursi. Sabah namazlarinda Allahû Ekber nidalariyla inletiyor sokaklari.

Kusatmadan, kandan, silahtan beslenen emperyalist güçlere en büyük silahla cevap veriyor, secdede.

Çünkü biliyor, ‘’ Sabir ve namaz ile (dua ile) yardim dileyenlerin yanindadir, Allah.’’

Devam ediyor, kutlu yürüyüsüne.

Ideolojik bakimdan yakin oldugu Müslüman Kardesler hareketi içerisinde siyasete atiliyor. 2000 ve 2005 yillari arasinda milletvekili olmak nasip oluyor. Müslüman Kardeslerin yasal olarak seçime katilmalari mümkün olmadigindan parlamentoya bagimsiz siyasetçiolarak giriyor. Ve tam 5 yil Misir Halk Meclisi üyeligi yapiyor. 2011 Misir Devrimi'ne muhalif bir lider olarak destek verip, 30 Nisan 2011 tarihinde Müslüman Kardeslerin kurdugu, Özgürlük ve Adalet Partisi'nin baskani seçiliyor.

2012 Misir Cumhurbaskanligi seçimlerinde Müslüman Kardeslerin aday gösterdigi Hayrat Satir'in adayligi düsünce, yerine Muhammed Mursi seçiliyor ve yogun bir sekilde, seçim kampanyasi yürütüyor. Ilk turda %25,5 oy alarak ikinci tura girmeye hak kazaniyor. Ikinci turda da %51,73 oy alarak, Misir’in ilk halk seçimiyle iktidara getirilen Cumhurbaskani oluyor.

2012/2013 Misir protestolari adiyla bilinen, 3 Temmuz 2013 tarihinde yapilan büyük gösteriler sonucu Misir, ordusu askeri bir müdahale ile yönetime el koyuyor. Mursi ise zalimin karsisinda dik durusuyla darbeyi kabul etmedigini açiklayarak yandaslarina direnmelerini söylüyor. Muhammed Mursi'nin bu tavrindan sonra gözaltina alindigi ve ev hapsinde tutulacagi bildiriliyor

Demokratik yollarla geldigi iktidardan darbe ile uzaklastirilip hapse atiliyor. Dünyanin dört bir yaninda Mursi destekçisi Müslüman halk darbeyi ve zalim darbecileri protesto eden mitingler düzenliyor. Haksizlik karsisinda, zulüm karsisinda, emperyalist güçlerin diktatörlügü karsisinda omuz omuza verip, Müslümanlarin asla ve kat’a susturulmayacagini, davasindan caymayacagini gösteriyor. Sabah namazi devrimlerinde Mursi için bir araya gelen gençlerin selami dokunuyor yüregine, ‘’Elhamdülillah’’ diyor.  Bir yillik hapis sürecinden sonra yeni bir darbe karariyla sarsilmaya çalisiliyor, Müslümanlar.

 Ve Muhammed Mursi girdigi iki mahkemeden, “müebbet” ve “idam” karariyla çikiyor.

16 Mayis 2015 günü mahkeme tarafindan idam cezasina çarptiriliyor.  16 Haziran 2015 günü hakkinda açilan "casusluk" davasindan müebbet hapse mahkûm olurken, "cezaevi baskinlari" davasinda ise mahkeme idam kararini yeniden onayarak bir darbe daha vuruyor.

Çünkü alni secdeli, dili Kuran’li bir lideri hazmedemiyor zalimin yüregi.

“Ne yapsalar bos, göklerden gelen bir karar vardir.” inanci oksuyor gönüllerimizi.

Dünya ajanslarinda neredeyse sevinç çigliklarini duyacagimiz mansetler atiliyor;

“Mursi’ye Idam Karari!”

Burkuluyor yüreklerimiz, gözlerimiz yasariyor.

“Dünya düsman olsa da, iman bizden yanadir,” diyerek devam ediyoruz,  yürüyüsümüze.

Ve bizler yeniden haykiriyoruz, dillerden düsmeyen ezgileri.

‘’Söz veriyoruz sürecek kavganiz.

Ugrunda öldügünüz aydinlik yolunuz.

Söz veriyoruz unutmayacagiz.

Yüreklerimizde direnis çagriniz.’’ diyerek zalime çalim atiyoruz, dik durusumuzla.

Korku yok yüreklerimizde. Direndik ve direnecegiz düsmana. Ne bugüne dek egdik ne de bundan sonra basimizi egecegiz, zorbaya. Zindanlar ne kadar Yusuflarla, Muhammed Mursi’ler ile, Abdullah Bergusi’ler ile dolarsa bizler de bir o kadar haykiracagiz… Düsmana korku veren sesimizle;

‘’EY KÂFIRLER! YENILECEKSINIZ VE CEHENNEME SÜRÜLECEKSINIZ.’’

Ölüme andimiz var.

Sancagi tasiyacak tek bir yürek kalana kadar, yilmayacagiz.

Son nefesimize kadar savunacagiz, davamizi savunan adamlari.

Savunacagiz Batil’in karsisinda, Hakk’i.

Çünkü biliyoruz;

DAVANIN SAHIBI HÂK’TIR.

HAK OLAN DAVADA ZAFER MUHAKKAKTIR.


SOSYAL MEDYA
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
12.000
Beğeni
Bilge Dede'de Yazar olabilirsiniz.

Yazar Girişi
Yazar Ol

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır